2020 / 03 / 29

שיווק נכון מתחיל בידיעה שאתם אינכם הקהל שלכם

0

אחת השגיאות הנפוצות בכל הקשור לאתרי האינטרנט היא שאנשים רבים מעצבים עבור עצמם וכותבים קופי עבור עצמם .

לא מעט מבעלי העסקים שאני פוגשת משקיעים אלפי ש”ח (אם לא עשרות אלפי ש”ח) ועשרות רבות של שעות בהקמת אתר אינטרנט “מיוחד, כזה שעוד לא נברא”

הם משקיעים ימים כלילות בעיצובים גרנדיוזים הכוללים צבע, תמונות פלשים ופונטים מיוחדים ושוכחים שלמעשה עיצוב האתר נועד לגולשים ולא להם, נועד להיות זמין, קל, נוח מכיל את האינפורמציה שהגולש מקווה לה.

זוהי תופעה די מעניינת בשיווק באינטרנט, אשר אני נתקלת בה שוב ושוב (באחת ההדרכות החינמיות שלי העברתי סרטון שצולם באחד הכנסים שבו הרלן קילסטיין מסביר על תוכן פשוט ותוכן מעוצב בלחיצה כאן תוכלו לצפות בו).

ישנם אתרים מכוערים המומרים טוב יותר ממתחריהם המעוצבים יפה יותר! מדוע? ובכן, עשויות להיות לכך מספר סיבות – אחת מהן היא שאנשים נוטים לסמוך יותר על אתרים מכוערים משום שהם חשים שבעל האתר התמקד יותר במוצר ולא בעיצוב.
אם כי יתכן והדבר נכון, אני לא יכולה להימנע מן התחושה שחלק גדול מהצלחתם של דפי אינטרנט “מכוערים” מסוימים נובע מתכונה בסיסית יותר שלהם – תכונה הקיימת גם בכמה אתרים מנקרי עיניים, אם כי מעטים הרבה יותר.

והסיבה לכך כנראה היא ניגוד – המערכת הויזואלית האנושית מבוססת על רגישות יתרה לשינויים ברמת הבהירות, ולא בגוון. אתרים אלה מתאפיינים בניגודים חזקים, ואף לא תמיד נעימים לעין, בין המרכיבים השונים, אשר עושים את העבודה בצורה הטובה ביותר.
כמו תמיד, כלל הזהב בהגברת יחסי ההמרה הוא ברור – אנשים לרוב אינם יודעים מה הם מעדיפים אך יש להם נטיות אינסטינקטיביות. לדוגמא, אנשים עשויים לתעב מכתב פרסומי ארוך, ויחד עם זאת מכתבים כאלה קיימים מכיוון שהם מומרים טוב יותר מאשר אלה המעוצבים על פי הבחירה הטבעית יותר של אתר מעוצב גרפית.
כמובן שעליכם לנסות ולהשיג את הטוב משני העולמות – שימרו על רמת ניגודיות גבוהה בין המרכיבים, אך בה בעת גם על עיצוב והרכב טובים.
גם בקורסים שלי להקמת אתר אינטרנט, עולות שוב ושוב הבקשות לעיצוב מיוחד וייחודי שאינו קיים במגוון אלפי התבניות שכבר זמינות ברשת, ובכל פעם אני מוצאת את עצמי חוזרת שוב ושוב על כך שעליכם להתמקד בתוכן טוב ובכתיבה מתאימה ורלונטית לתחום שלכם… הלילה עוד צעיר, בעתיד תמיד תוכלו להמציא את הגלגל ולעצב את האתר כאוות נפשיכם, למרות שברור שלעיתים זה מיותר ואפילו עלול להזיק…

ראוי גם לזכור נתון חשוב וכדאי לקחת אותו בהקמת האתר,

הגולש ברוב חסדיו, לרוב סורק את האתר (הוא בכלל לא קורא אותו) ובוחן במהרה, והכוונה ממש במהרה… משהו כמו  בין 2.5-8 שניות , האם הוא יכול למצוא את האינפורמציה שחיפש והאם המידע באתר שהגיע , אכן רלוונטי עבורו.

בעת שהוא סורק את האתר רצוי מאוד שלא להפריע לו עם כל מיני פלשים מיותרים ולא לעצבן אותו עם פרסומות מקפצות, פשוט להנגיש לו את המידע בצורה הנוחה והקלה ביותר לשימוש.

בסמינר שערכת “נקודת המוצא” סמינר ראשון מתוך סדרה של שלושה סמינרים, דיברנו על איך מתחילים לשווק באינטרנט את העסק שלכם וכיצד צריך להיראות “אתר חתיך”

“אתר חתיך” כמובן הוא אתר חתיך בעיני הגולשים ובעיני מנועי החיפוש ולא חתיך בעינכם!

הנה מאמר שכתבתי בעקבות השתתפותי בכנס של גוגל בנושא מהו אתר אינטרנט חתיך

הוסף תגובה !

נשמח לקבל את תגובתך...
הבלוג תומך בצלמית מזהה להרשמה!

*